Úvod » MINERÁLNÍ KAMENY » Náramky z minerálů » KIRIMA
Tento náramek jsem vytvořila z howlitu, šedého jaspisu a vločkového obsidiánu a doplnila symbolem křídla.
Samozřejmostí je přizpůsobení náramku vašim přáním (velikost, změna doplňku atd.), které mi prosím vepište v objednávce do poznámky nebo se se mnou spojte na fb...děkuji
Howlit / Magnezit:
Charakteristika:
Magnezit, tento běloskvoucí kámen se žilnatou šedou kresbou, působí velmi čistě a jemně, jako bílé peříčko.
Magnezit se v přírodě vyskytuje ve formě vápencové masy, někdy může tvořit i vápencové desky, zřídka kdy prizmatické krystaly, což jsou krystaly rostoucí jen jedním směrem.
Zajímavá je i těžba magnezitu, který se nevyskytuje hluboko pod zemským povrchem a mnohdy vystupuje i nad povrch, tedy jako skála.
Magnezit je poměrně dobře dostupný kámen, mezi nejznámější světová ložiska touho minerálu patří Brumado, tedy oblast v jihoamerické Brazílii, ale hojný výskyt magnezitu je i v Čechách, zejména v okolí Srní na Šumavě a u Křemže v jižních Čechách.
Vlastnosti:
Význam:
Znamení zvěrokruhu:
Čištění a nabíjení:
Jaspis:
Charakteristika:
Jaspis vznikl tak, že bahno vniklo do vzduchových bublin vyvěrající lávy. Vlivem organických látek a minerálních sloučenin (dendrity) se pomalu chladnoucí hmota zbarvovala do zajímavých barevných vzorů. I podle vzhledu jaspisu byl pojmenován, jeho jméno pochází z Latinského slova "iaspis", které znamená skvrnité.
Jeho naleziště jsou na celém světě, zejména v jílových hmotách. Nejznámější jsou na velkém území jižní Ameriky, v USA, JAR, Rusku, na Madagaskaru či Austrálii, odkud pochází tzv. australský jaspis známý jako Mookait. U nás lze najít na Liberecku či Ostravsku.
Vlastnosti:
Užití:
Znamení horoskopu:
Čištění a nabíjení:
Obsidián:
Charakteristika:
Obsidián neboli černý kámen z pekel je vlastně sopečné sklo, které vzniklo tak, že se velmi horká láva prudce zchladila ve vodě na povrchu Země. Vyvěrající láva se zchladila tak rychle, že ani nestačila zkrystalizovat, proto obsidián není krystalický a mohl vzniknout i velmi tenký pruh obsidiánu. Vzhledem k této vlastnosti se obsidián mohl vyskytnout i v poměrně tenké a ostré struktuře, jehož ostrý lom napovídá, že se obsidián často používal jako řezací nástroj, podobně jako pazourek.
Název obsidián je původně ze jména římana Obsius, jež obsidián objevil v Etiopii.
Obsidián má více druhů a barev, které záleží na sloučeninách, jež ovlivňovaly vznik tohoto sopečného skla. Železité příměsi (Hematit) zbarvují mahagonový obsidián do hněda, vlivem oxidu křemičitého přeměněného při vysoké teplotě na cristobalit, vzniká obsidián s bílými skvrnami zvaný vločkový obsidián. Duhové efekty, které vytváří bublinky plynu mezi jednotlivými vychladajícími vrstvy lávy, vytváří duhový obsidián nebo také Rain obsidián. Tmavý černá obsidián z Ameriky či Mexika se nazývají Apačské slzy.
Nejznámější naleziště v dnešní době jsou hlavně v USA, zejména v Yellowstonském národním parku, Mexiku a mnoha státech střední Ameriky, kde se nachází černý obsidián zvaný Apačské slzy. Další známé naleziště je v již zmiňované Etiopii, dále například v Japonsku a na Jávě či Rusku. V blízkosti České republiky je to v Maďarsku a na Slovensku, odkud se dostal i na území dnešní České republiky.
Vlastnosti:
Využití:
Znamení zvěrokruhu:
Čištění a nabíjení: