Úvod » MINERÁLNÍ KAMENY » Náramky z minerálů » ROZENE
Tento náramek jsem vytvořila ze sněžného jadeitu, rúženínu a karneolu a doplnila stříbrným srdíčkem.
Samozřejmostí je přizpůsobení náramku vašim přáním (velikost, změna doplňku atd.), které mi prosím vepište v objednávce do poznámky nebo se se mnou spojte na fb...děkuji
Jadeit:
Charakteristika:
Jméno jadeit dostal tento drahý kámen vlastně nedopatřením. Do Evropy se dostal během zámořských plaveb v období novověku, kdy jej přivezli dobyvatelé od původních obyvatel jižní Ameriky, Májů. Původní název dostal ze slova de Piedra ijada, které ve španělštině znamená hřbetní nebo bederní kámen. Název Jadeit vznikl přesmyčkou ze slova de ijada na le Jade. Na druhém konci světa v Číně Jadeit nazývají jménem Yu, které označuje něco krásného. V čínské kultuře Jadeit symbolizuje modrost, spravedlnost, lásku, odvahu a skromnost. Na dálném východě byl tento drahý kámen cennější než zlato a je dodnes velmi významným vývozním artiklem.
Názvem Jadeit byly dříve pojmenovány 2 druhy kamenů a to Jadeit a Nefrit. Tyto kameny, zejména tzv. kanadský jadeit a nefrit, mají velmi podobný vzhled, ovšem jiné chemické složení. Nefrit má tmavou hlubokou zelenou a je neprůhledný. Jadeit je známý spíše v jablíčkové zelené barvě a je průsvitný. Nejznámější naleziště na světě jsou v Číně, Barmě, na Středním východě, USA a Rusku u jezera Bajkal.
Vlastnosti:
Využití:
Znamení horoskopu:
Čištění a nabíjení:
Růženín:
Charakteristika:
Růženín je průsvitná až průhledná odrůda křemene s růžovou barvou. Růžové zbarvení dotváří stopy manganu a mléčný vzhled jehličkovité inkluze rutilu.
Nejlepší materiál je z Madagaskaru, větší množství však produkuje Brazílie. Další naleziště jsou ve Skotsku, v Jižní Africe, Indii, v zemích bývalého Sovětského svazu, v Coloradu (USA) a ve Španělsku.
Vlastnosti:
Využití:
Znamení horoskopu:
Čakry:
Čištění a nabíjení:
Karneol:
Charakteristika:
Karneol může být zbarvený ve velké škále tónů oranžové barvy, nažloutlé až vínově červené, což způsobuje přítomnost železa ve formě oxidu železitého.
Jméno karneol pochází z latinského slova caro, které znamená v překladu maso, vzhledem k podobnosti kamene s jeho typickým žilkováním k hovězímu masu, někdy může připomínat opravdové srdce.
Zajímavostí je, že se ve starověkém Egyptě karneol vkládal do úst mrtvým, jako ochránce duše při cestě na onen svět. Karneol se také využívá na výrobu pečetítek, neboť se tento kámen velmi dobře odlupuje od jílu a vosku.
Nejznámější naleziště karneolu na světě jsou v Brazílii, na Madagaskaru, odkud pochází opravdu nádherně zbarvené velké kameny, dále v Indii, Egyptě, dokonce i v České republice a o konkrétně v Podkrkonoší.
Vlastnosti:
Využití:
Znamenéí zvěrokruhu:
Čištění a nabíjení: